Vandeae Jones 1820 (Tribe)

Familia: Orchidaceae    Subfamilia: Epidendroideae   Tribe Vandeae Jones (1820)



Subtribe: Angraecinae Summerhayes (1966)
Included genera: Aeranthes, Ambrella, Angraecum, Bonniera, Calyptrochilum, Campylocentrum, Cryptopus, Dendrophylax, Harrisella, Jumellea, Lemurella, Lemurorchis, Listrostachys, Neobathiea, Oeonia, Oeoniella, Ossiculum, Podangis, Sobennikoffia
APG III Classification
http://commons.wikimedia.org/wiki/Angraecinae"



Subtribe: Aerangidinae Summerhayes (1966)
Iekļautās ģintis (for Chase (2003):
Aerangis, Ancistrorhynchus, Angraecopsis, Beclardia, Bolusiella, Cardiochilus, Chamaeangis, Chauliodon, Cribbia, Cyrtorchis, Diaphananthe, Dinklageella, Distylodon, Eggelingia, Eurychone, Margelliantha, Microcoelia, Microterangis, Rhaesteria, Rhipidoglossum, Solenangis, Sphyrarhynchus, Summerhayesia, Taeniorrhiza, Triceratorhynchus, Tridactyle, Ypsilopus
Iekļautās ģintis (for NCBI):
Aerangis, Aeranthes, Ancistrorhynchus, Angraecopsis, Angraecum, Beclardia, Bolusiella, Bonniera, Calyptrochilum, Campylocentrum, Chamaeangis, Cribbia, Cryptopus, Cyrtorchis, Dendrophylax, Diaphananthe, Eurychone, Jumellea, Lemurella, Lemurorchis, Listrostachys, Microcoelia, Microterangis, Mystacidium, Neobathiea, Oeonia, Oeoniella, Plectrelminthus, Podangis, Rangaeris, Rhipidoglossum, Sobennikoffia, Solenangis, Sphyrarhynchus, Tridactyle, Ypsilopus



Subtribe: Aeridinae Pfitzer (1887)
Included genera: Abdominea, Acampe, Adenoncos, Aerides, Amesiella, Arachnis, Armodorum, Ascocentrum, Ascochilopsis, Ascochilus, Ascoglossum, Biermannia, Bogoria, Brachypeza, Calymmanthera, Ceratocentron, Ceratochilus, Chameaeanthus, Chiloschista, Chroniochilus, Cleisocentron, Cleisomeria, Diplocentrum, Diploprora, Drayadorchis, Drymoanthus, Dyakia, Eparmatostigma, Esmeralda, Euanthe, Gastrochilus, Grosourdya, Gunnarella, Haraella, Holcoglossum, Hygrochilus, Hymenorchis, Lesliea, Loxomorchis, Luisia, Macropodanthus, Malleola, Micropera, Microsaccus, Microtatorchis, Mobilabium, Neofinetia, Nothodoritis, Omoea, Ornithochilus, Papilionanthe, Papillilabium, Paraphalaenopsis, Parapteroceras, Pelatantheria, Pennilabium, Peristeranthus, Phalaenopsis, Pomatocalpa, Phragmorchis, Pteroceras, Renanthera, Rhynchostylis, Robiquetia, Sarcochilus, Sarcoglyphis, Sarcophyton, Schoenorchis, Sedirea, Seidenfadenia, Smithsonia, Smitinandia, Staurochilus, Stereochilus, Taeniophyllum, Thrixspermum, Trichoglottis, Tuberolabium, Uncifera, Vanda, Vandopsis, Ventricularia, Xenikophyton
APG III Classification
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Aeridinae




Subtribe: Polystachyinae Schltr.(1914)
Included genera: Neobenthamia, Polystachya
APG III Classification



Subtribe: Sarcanthinae
Included genera: Cleisostoma Blume (1825)
APG III Classification
http://commons.wikimedia.org/wiki/Cleisostoma
Pēc Kew datiem ģintī iekļautās sugas:
http://apps.kew.org/wcsp/qsearch.do?pag ... leisostoma